חומרי הגלם שלנו

נוצות אווז

מהי נוצה?

נוצה מורכבת משני חלקים עיקריים, הקנה (ניצב) – זה החלק הקשה (שלעיתים ניתן למששו מבעד לציפוי השמיכה/כרית) ואליו מחוברות כמין שערות דקות (סעיפים) שהן כולאות את האוויר ויוצרות שכבת בידוד השומרת על חום גופו של האווז.

פלומה

מה זה פלומה?

פלומה זוהי שכבת נוצות רכות ועדינות המשמשות כמבודד ומגינות על האווז בתקופות הקור, שדרת הפלומה רכה בשונה מנוצות, שלהן שדרה קשה.

הפלומה הינה קלה מצד אחד כיוון ששדרת הנוצה רכה וכמעט אינה שוקלת, ומצד שני היא מבודדת, זאת בזכות "שערות" הפלומה המהוות עיקר הנפח של השמיכה/כרית.

שמיכת פלומה היא שמיכה המתאימה למי שאוהב שמיכה עוטפת להתכרבל בה.

מוֹך

מה זה מוך?

מוך (באנגלית Down feather) היא נוצה ללא חלק קשה (קנה) כלל, וה-"שערות" מחוברות אחת לשנייה. המוך זה המילוי היוקרתי והאיכותי ביותר כיוון שהוא משמש כמבודד בזכות ה"שערות" הכולאות את האוויר ומצד שני משקלו נמוך מאד כי אין לנוצה קנה.

שמיכת המוך היא שמיכה בעלת משקל יחסית נמוך וכושר בידוד גבוה. השמיכה מתאימה למי שאוהב שמיכה נפוחה וקלילה אך מחממת אפילו בלילה חורפי במיוחד.

מקור הפוך

למה דווקא פוך אירופאי?

ככל שמקום גידולו של האווז קר יותר, כך הנוצות העוטפות את גופו גדולות יותר ומחממות יותר . אנו משתמשים דווקא בפוך זה בכדי להעניק לכם חווית שינה איכותית יותר ומענגת יותר.

שיטת התפירה

מה מיוחד בשיטת התפירה המסורתית?

אנו ממלאים בעצמנו כל "ריבוע" בשמיכת הפוך ותופרים בצורה הרמטית כל ריבוע וריבוע, דבר זה מונע את בריחת הפוך מצד לצד בשמיכה וכך מתקבלת שמיכה עמידה השומרת על צורתה לאורך שנים.

איך לבחור פוך איכותי?

מה חשוב להקפיד בקניית שמיכת פוך?

בקניית שמיכת פוך חשוב להקפיד על מספר דברים בכדי לדעת שהשמיכה שאתם קונים היא באמת איכותית ותשרת אתכם בנאמנות לאורך שנים.

הבד-כותנה. כדי שלא תזיעו מתחת לשמיכה מומלץ להשתמש בבד נושם, חשוב לזכור הבד תפקידו הוא רק להחזיק בתוכו את הפוך ולא לחמם.

המילוי–פוך אווז ולא ברווז או עופות אחרים. האווז כבר לפני שנים זוהה כבעל הנוצות האיכותיות והנעימות ביותר וכך הוא שומר על מעמדו עד היום.

מקור המילוי–ממקום כמה שיותר קר. ככל שמקום גידולו של האווז הוא קר יותר כך הנוצות שעליו איכותיות ומחממות יותר. אנו משתמשים בפוך אווז אירופאי ששם החורף הוא קר וממושך.

סוג הנוצות–כמה שפחות קנה (החלק הקשה) יותר טוב. חשוב לדעת שהחומר המבודד הוא "שערות" הנוצה ולא הקנה, לכן ככל שהקנה יהיה קטן יותר נדע שהמשקל של השמיכה מתקבל מה"שערות" ולא מהקנה.

אצלנו תוכלו לרכוש:

שמיכת נוצות אווז שבה אנו ממלאים משקל יותר גדול על מנת שהשמיכה תתן את הבידוד הרצוי.

שמיכת פלומה שבה המשקל קטן יותר כי נוצות הפלומה רכות ובעלות קנה דק וקל.

שמיכת מוך שהיא בעלת הנפח היחסי הגדול ביותר ומצד שני קלילה ולא מעיקה.